Friday, August 31, 2012
Friday, August 24, 2012
3. klassi sõpradele!

Kuna sellel aastal tuleb vihikusse lisaks harjutustele ka päris palju sõnu koos häälduse ja tähendusega kirjutada, oleks parem, kui te ei võtaks sellel aastal inglise keele jaoks seda kõige õhemat vihikut. Siis ei saa see teil kohe täis ja eelmiste õppetükkide info on eespool alati olemas.
Monday, August 20, 2012
2. klassi lapsevanematele!

Hea lapsevanem!
Peagi on algamas uus kooliaasta, mis toob endaga kaasa jälle midagi uut ja huvitavat. Sellel aastal lisandub 2. klassi õpilaste tunniplaani esimese võõrkeele, inglise keele, õppimine. Sooviks teile selgitada meie tegemisi sellel õppeaastal.
- Suurim rõhuasetus esimesel õppeaastal on suulisel eneseväljendusel.
Häälduspildid tunduvad alguses hirmuäratavalt segased, kuid kuna õpime jooksvalt tundma ka hääldusmärke, on häälduspilt lapsele peagi selge ja edaspidises keeleõppes suureks abimeheks.
Kuigi kirjutame sõnad vihikusse, ei tähenda see, et laps peaks koheselt ka sõnu kirjutama õppima. Sõnavara laienedes loome tunnis juba loogilisi seoseid kirjapildi ja häälduse vahel ja kirjutamine hakkab ajapikku hoopis loomulikumalt ja kergemini tulema.
Enne kirjutama õppimist tegeleme hoopiski natukene lugemisega. Õpime mõned teemakohased tuttava sõnavaraga dialoogid, mis lastele alati suure eduelamuse annavad.
Kirjapildi õppimisega hakkame tegelema teisel poolaastal.
- Esimesel veerandil toimub tagasiside andmine vaid suulise hinnanguna (vanema jaoks e-kooli). Hindeid hakatakse panema alates teisest veerandist.
- Kuidas saate Teie oma last aidata? Korrake kodus suuliselt sõnu, küsige õpitud sõnu eesti keelest inglise keelde ja vastupidi. Ärge nõudke kirjapildi õppimist enne, kui õpetaja selleks korralduse on andnud. Kuid kui näete, et lapsel on tõesti sõnad suuliselt selged ja ta ise tunneb kirjapildi vastu huvi, tuleks teda loomulikult julgustada. Kõige tähtsam on igal võimalusel lapse pingutustele positiivset hinnangut ja tagasisidet anda.
- Kui laps on
haige ja puudub koolist? Kui e-koolis kirjutatust jääb midagi
arusaamatuks või on infot kodus õppimiseks vähe (nt uute sõnade kirjapilt
ja hääldus vms), on alati võimalik õpetajale kirjutada ja õppimist küsida.
Nii ei teki lapsel õppimises lünki ja ta saab kooli naastes rõõmsalt
teistega koos jätkata.
Ilusat ja edukat uut kooliaastat
soovides,
Kriste Talving (inglise keele
õpetaja)
Subscribe to:
Posts (Atom)
