Monday, August 20, 2012

2. klassi lapsevanematele!


Hea lapsevanem!

Peagi on algamas uus kooliaasta, mis toob endaga kaasa jälle midagi uut ja huvitavat. Sellel aastal lisandub 2. klassi õpilaste tunniplaani esimese võõrkeele, inglise keele, õppimine. Sooviks teile selgitada meie tegemisi sellel õppeaastal.

  • Suurim rõhuasetus esimesel õppeaastal on suulisel eneseväljendusel.
Selleks alustamegi esmalt sõnavara õppimisega. Lapsed saavad endale lõbusa töövihiku, mida koos täidame. Lisaks oleks vaja ka üht tavalist joonelist vihikut, kuna lisaks erinevatele suulistele õppetegevustele, tegeleme ka kirjutamisega - kirjutame nii tähti, kui ka sõnu koos häälduspildi ning eestikeelse tähendusega.

Häälduspildid tunduvad alguses hirmuäratavalt segased, kuid kuna õpime jooksvalt tundma ka hääldusmärke, on häälduspilt lapsele peagi selge ja edaspidises keeleõppes suureks abimeheks.
Kuigi kirjutame sõnad vihikusse, ei tähenda see, et laps peaks koheselt ka sõnu kirjutama õppima. Sõnavara laienedes loome tunnis juba loogilisi seoseid kirjapildi ja häälduse vahel ja kirjutamine hakkab ajapikku hoopis loomulikumalt ja kergemini tulema.

Enne kirjutama õppimist tegeleme hoopiski natukene lugemisega. Õpime mõned teemakohased tuttava sõnavaraga dialoogid, mis lastele alati suure eduelamuse annavad.

Kirjapildi õppimisega hakkame tegelema teisel poolaastal.

  • Esimesel veerandil toimub tagasiside andmine vaid suulise hinnanguna (vanema jaoks e-kooli). Hindeid hakatakse panema alates teisest veerandist.
  • Kuidas saate Teie oma last aidata? Korrake kodus suuliselt sõnu, küsige õpitud sõnu eesti keelest inglise keelde ja vastupidi. Ärge nõudke kirjapildi õppimist enne, kui õpetaja selleks korralduse on andnud. Kuid kui näete, et lapsel on tõesti sõnad suuliselt selged ja ta ise tunneb kirjapildi vastu huvi, tuleks teda loomulikult julgustada. Kõige tähtsam on igal võimalusel lapse pingutustele positiivset hinnangut ja tagasisidet anda.
  • Kui laps on haige ja puudub koolist? Kui e-koolis kirjutatust jääb midagi arusaamatuks või on infot kodus õppimiseks vähe (nt uute sõnade kirjapilt ja hääldus vms), on alati võimalik õpetajale kirjutada ja õppimist küsida. Nii ei teki lapsel õppimises lünki ja ta saab kooli naastes rõõmsalt teistega koos jätkata.  
Küsimuste või ettepanekute korral kirjutage: kriste.talving@mail.ee


Ilusat ja edukat uut kooliaastat soovides,

Kriste Talving (inglise keele õpetaja)

No comments:

Post a Comment